Nasz asortyment

 

Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokości BASIC 5 CE EN 355 EN 358

Kod produktu: 9-4009-002-0008
Ocena: 1px 1px 1px 1px 1px 5
Producent: Inny
Cena brutto:
Cena netto: VAT: 23%
Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokościowych BASIC 5 CE EN 355 EN 358
Dostępność: produkt dostępny
Wysyłka: do 14 dni roboczych
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 329,00 zł 329.00
Cena netto: 267,48 zł VAT: 23%
ilość szt.
dodaj do przechowalni

towar niedostępny

1px Opis

Środki ochrony Indywidualnej chroniące przed upadkiem z wysokości

Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokości BASIC 5 CE EN 355, EN 358 zaliczany jest do środków ochrony indywidualnej chroniących przed upadkiem z wysokości.
 
W skład zestawu wchodzą:
 • szelki bezpieczeństwa z przednim i tylnym punktem zaczepowym oraz z pasem i bocznymi klamrami zaczepowymi - rozmiar M-XL
 • amortyzator bezpieczeństwa z linką bezpieczeństwa o długości 2m i zatrzaśnikami stalowymi
 • regulowana linka bezpieczeństwa o długości 2m z zatrzaśnikami stalowymi
 • torba transportowa o wymiarach 31 x 27 x 10 cm
Dostępne warianty: Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokości BASIC 2 CE EN 355 Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokości BASIC 5 CE EN 355, EN 358 Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokości BASIC 5S CE EN 355, EN 358
BASIC 2 BASIC 5 BASIC 5S
 
Przeznaczenie:
 • różnego rodzaju prace wysokościowe
 • prace na dachu
 • odśnieżanie dachów
 • malowanie dachów
 • mycie okien
 • prace dekarskie

OPIS CZĘŚCI SKŁADOWYCH ZESTAWU

Szelki Bezpieczeństwa:

Szelki bezpieczeństwa to jeden ze składników systemów powstrzymywania spadania. Zaliczamy je do III kategorii Środków Ochrony Indywidualnej (Rozporządzenie UE nr 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r.). Szelki chronią użytkownika przed zagrożeniami związanymi z upadkiem z wysokości, których konsekwencją mogą być nieodwracalne szkody na zdrowiu a nawet śmierć.

Szelki bezpieczeństwa są w związku z tym jedynym możliwym do zaakceptowania środkiem ochrony podtrzymującym ciało, który może być użyte w systemach powstrzymywania spadania. Ich zadaniem jest ochrona użytkownika przed obrażeniami wewnętrznymi występującymi podczas upadki z wysokości, poprzez:

 • utrzymanie ciała w pozycji zbliżonej do pionu po wyhamowaniu spadania i w trakcie oczekiwania na pomoc
 • równomierne rozłożenie sił związanych z hamowaniem spadania i przeniesienie ich na kości miednicy (najmocniejsza część ciała)
 • ochronę kręgosłupa przed złamaniem

Amortyzator z linką bezpieczeństwa:

Linka jest samodzielnym, przyłączanym zatrzaśnikami, elementem systemu powstrzymywania spadania. Nie może być jednak, jako samodzielny element, stosowana bez amortyzatora (elementu pochłaniającego energię upadku) tam gdzie występuję zagrożenie zaistnienia upadku z wysokości. Dopuszcza się wpinanie linki bezpośrednio w system powstrzymujący przed upadkiem z wysokości zgodny z EN 795, jednak pod warunkiem, że system taki posiada wbudowany system amortyzujący.

Amortyzatory zaliczane są również do III kategorii Środków Ochrony Indywidualnej. Amortyzator włókienniczy to należący do systemów ochrony osobistej element systemu powstrzymywania spadania zgodny z EN 355. Jest odpowiedzialny za pochłanianie energii i gwarantuje bezpieczne powstrzymywanie spadania z wysokości. Redukuje siłę, jaka może wystąpić podczas powstrzymania spadania do bezpiecznej wartości <6,0 kN. Jego zadaniem jest ochrona użytkownika przed obrażeniami wewnętrznymi występującymi podczas upadki z wysokości, poprzez:

 • ograniczenie siły, jaka może zadziałać na użytkownika podczas upadku, do wartości bezpiecznej (<6kN)

Linka bezpieczeństwa:

Linki jako składnik systemów powstrzymywania spadania, zaliczany do III kategorii Środków Ochrony Indywidualnej. Mogą być stosowane w systemach: powstrzymywania spadania, ograniczenia zasięgu poruszania się bądź pozycjonowania na miejscu pracy oraz w sytuacjach ratowniczych.

Linki przydatne są przy wszystkich rodzajach prac na wysokości, a szczególnie na masztach, dachach, konstrukcjach kratowych, drabinach, słupach itp. Tworzą systemy powstrzymania spadania, które chronią użytkownika przed zagrożeniami związanymi z upadkiem z wysokości. Zadaniem linki bezpieczeństwa jest ochrona użytkownika przed obrażeniami wewnętrznymi występującymi podczas upadki z wysokości, poprzez:

 • zminimalizowanie drogi spadania w celu uniknięcia kolizji z podłożem lub innymi przeszkodami

1px Możesz potrzebować jeszcze

1px Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

1px Opinie o produkcie (1)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Cziwas
18 września 2023

Polecam, merytorycznie, miło i szybko

1px Przesuń do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium