Nasz asortyment

 

Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokości BASIC 2 CE EN 355

Kod produktu: 9-4009-002-0002
Ocena: 1px 1px 1px 1px 1px 5
Producent: Inny
Cena brutto:
Cena netto: VAT: 23%
Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokościowych CE EN 355
Dostępność: produkt dostępny
Wysyłka: zazwyczaj w ciągu 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 229,00 zł 229.00
Cena netto: 186,18 zł VAT: 23%
ilość szt.
dodaj do przechowalni

towar niedostępny

1px Opis

Środki ochrony Indywidualnej chroniące przed upadkiem z wysokości

Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokości BASIC 2 CE EN 355 zaliczany jest do środków ochrony indywidualnej chroniących przed upadkiem z wysokości.
 
W skład zestawu wchodzą:
 • szelki bezpieczeństwa z przednim i tylnym punktem zaczepowym - rozmiar M-XL
 • amortyzator bezpieczeństwa z linką bezpieczeństwa o długości 2m i zatrzaśnikami stalowymi
 • torba transportowa o wymiarach 31 x 27 x 10 cm
Dostępne warianty: Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokości BASIC 2 CE EN 355 Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokości BASIC 5 CE EN 355, EN 358 Zestaw asekuracyjny do pracy na dachu i wysokości BASIC 5S CE EN 355, EN 358
BASIC 2 BASIC 5 BASIC 5S

Przeznaczenie:
 • różnego rodzaju prace wysokościowe
 • prace na dachu
 • odśnieżanie dachów
 • malowanie dachów
 • mycie okien
 • prace dekarskie

OPIS CZĘŚCI SKŁADOWYCH ZESTAWU

Szelki Bezpieczeństwa:

Szelki bezpieczeństwa to jeden ze składników systemów powstrzymywania spadania. Zaliczamy je do III kategorii Środków Ochrony Indywidualnej (Rozporządzenie UE nr 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r.). Szelki chronią użytkownika przed zagrożeniami związanymi z upadkiem z wysokości, których konsekwencją mogą być nieodwracalne szkody na zdrowiu a nawet śmierć.

Szelki bezpieczeństwa są w związku z tym jedynym możliwym do zaakceptowania środkiem ochrony podtrzymującym ciało, który może być użyte w systemach powstrzymywania spadania. Ich zadaniem jest ochrona użytkownika przed obrażeniami wewnętrznymi występującymi podczas upadki z wysokości, poprzez:

 • utrzymanie ciała w pozycji zbliżonej do pionu po wyhamowaniu spadania i w trakcie oczekiwania na pomoc
 • równomierne rozłożenie sił związanych z hamowaniem spadania i przeniesienie ich na kości miednicy (najmocniejsza część ciała)
 • ochronę kręgosłupa przed złamaniem

Linka bezpieczeństwa z amortyzatorem:

Linki jako składnik systemów powstrzymywania spadania również zaliczany do III kategorii Środków Ochrony Indywidualnej. Są stosowane w systemach: powstrzymywania spadania, ograniczenia zasięgu poruszania się bądź pozycjonowania na miejscu pracy oraz w sytuacjach ratowniczych.

Linka jest samodzielnym, przyłączanym zatrzaśnikami, elementem systemu powstrzymywania spadania. Nie może być jednak, jako samodzielny element, stosowana bez amortyzatora (elementu pochłaniającego energię upadku) tam gdzie występuję zagrożenie zaistnienia upadku z wysokości. Dopuszcza się wpinanie linki bezpośrednio w system powstrzymujący przed upadkiem z wysokości zgodny z EN 795, ale tylko pod warunkiem, że system taki posiada wbudowany system amortyzujący.

Amortyzator włókienniczy to należący do systemów ochrony osobistej element systemu powstrzymywania spadania zgodny z EN 355. Jest odpowiedzialny za pochłanianie energii i gwarantuje bezpieczne powstrzymywanie spadania z wysokości. Redukuje siłę, jaka może wystąpić podczas powstrzymania spadania do wartości bezpiecznej - to jest mniejszej niż 6kN. Jest niezbędnym składnikiem systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości składających się się z: szelek bezpieczeństwa, amortyzatora, elementów łączących i kotwiących.

Linki bezpieczeństwa z amortyzatorem przydatne są przy wszystkich rodzajach prac na wysokości, a szczególnie na masztach, dachach, konstrukcjach kratowych, drabinach, słupach itp. Tworzą systemy powstrzymania spadania, które chronią użytkownika przed zagrożeniami związanymi z upadkiem z wysokości. Zadaniem linki bezpieczeństwa z amortyzatorem jest ochrona użytkownika przed obrażeniami wewnętrznymi występującymi podczas upadki z wysokości, poprzez:

 • zminimalizowanie drogi spadania w celu uniknięcia kolizji z podłożem lub innymi przeszkodami
 • ograniczenie siły, jaka może zadziałać na użytkownika podczas upadku, do wartości bezpiecznej

1px Możesz potrzebować jeszcze

1px Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

1px Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

1px Przesuń do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium