Nasz asortyment

 
1px Kitel kucharski, a bluza kucharska - różnica 0

Kitel kucharski, a bluza kucharska - różnica

kitel kucharski czarny czerwony krótki rękaw

 

Kitel kucharski - wizytówka szefa kuchni! 

To co mamy na sobie dużo mówi o nas samych, dobrze podane danie smakuje lepiej, prawda? Podobnie jest z naszym ubiorem, profesjonalny kitel kucharski czy bluza kucharska to nieodzowny element odzieży kucharskiej. Profesjonalnie dobrana odzież gastronomiczna sugeruje, że kucharz dba o swój wizerunek i komfort podczas wykonywania swojej pracy. Pracujący w renomowanych restauracjach kucharze często wykonują swoje dania w otwartej kuchni, gdzie mają stały kontakt z gośćmi restauracji. Profesjonalna bluza kucharska to wizytówka kucharza, nadaje mu wdzięku, profesjonalizmu, gdzie wraz z charakterem i osobowością kucharza tworzy swoistą, jednolitą markę. 

Kitel kucharski, a bluza kucharska - różnica. 

Często te dwa terminy są używane wymiennie i dobrze, bo tak już się przyjęło, jednakże są pewne różnice, które w przeszłości definiowały czy dana część ubioru kucharza jest kitlem, czy bluzą. Bluza kucharska w zamierzeniu miała chronić kucharza oraz piekarzy przed dużymi temperaturami przy palnikach i piecach, często wykonana z przepuszczalnej tkaniny i chroniącego przed temperaturą materiału, z długim rękawem oraz przednim bocznym zapięciem. Najlepsze kitle kucharskie miały za zadanie nie utrudniać ruchów kucharza, chronić przed zabrudzeniami oraz być wykonane z lekkiego i przewiewnego materiału nie wzmagającego pocenia, dającego ulgę podczas pracy, zazwyczaj kitel charakteryzował się krótkim rękawem i mniejsza gramaturą materiału. 

kitel kucharski bialy

Jak wybrać kitel kucharski? 

Głównym aspektem, który powinniśmy brać pod uwagę podczas wybierania kitla czy bluzy kucharskiej jest jej przeznaczenie oraz specyfika wykonywanej pracy. Najważniejszą cechą odzieży gastronomicznej jest jej lekkość i przewiewność. Niezwykle ważny jest zatem materiał, z jakiego wykonane są poszczególne elementy stroju. Wysoka jakość tkanin to nie tylko bezpieczeństwo, ale również codzienna wygoda noszenia, lepiej zaopatrzyć się w ubrania wysokiej jakości, ponieważ wówczas pranie nie powoduje kurczenia się materiału, zniekształceń czy innych deformacji, a barwa pozostaje nasycona i nie blaknie z czasem. Wyróżniamy kitle kucharskie damskie oraz kitle kucharskie męskie, które są dostosowane do genetyki człowieka, pasujące do odpowiedniego typu sylwetki. Strój kucharza powinien też odwzorowywać cechy charakteru lub przynależność do danego miejsca, stwarza to profesjonalny obraz personelu, lecz ostateczna decyzja zawsze należy do noszącego! 

Guziki kucharskie – zastosowanie. 

Czy zastanawiałeś się, dlaczego guziki do bluz kucharskich mają taki kształt, a nie inny? Ma to swoje praktyczne zastosowanie. Praca w kuchni stwarza zagrożenia takie jak: możliwość oparzenia gorącą cieczą czy olejem oraz rozprzestrzenienia ognia od palnika, specjalne guziki kucharskie pozwalają błyskawicznie zdjąć ubranie jednym szybkim ruchem co umożliwia natychmiastowe reagowanie w momentach zagrożenia. 

guzik kucharski niebieski zółty czarny czerwony bialy

Gdzie kupić kitel kucharski? 

W dobie Internetu oraz szybkich przesyłek najprostszym i najwygodniejszym sposobem zakupu odzieży gastronomicznej są zakupy w sklepie internetowym.

Kliknij poniżej by przejść do polecanych produktów:

kitel kucharski czarno biały męski kitel kucharski czarny czerwone guziki męski
Bluza kucharska 3773 biało-czarna Bluza kucharska krótki rękaw czarny

 

kitel kucharski bial niebieski damski
Bluza kucharska 3645 kontrast jeans  Bluza kucharska JEANS 3647

Nie zapominajmy, że przy doborze odzieży do pracy dobrze jest zobaczyć to co zamierzamy kupić, przymierzyć i być pewnym tego, że dany produkt w 100% spełnia nasze oczekiwania. Wszystkie oferowane przez naszą firmę kitle kucharskie damskie oraz kitle kucharskie męskie oraz bluzy kucharskie można bez problemu zobaczyć, dotknąć i przymierzyć w naszych sklepach stacjonarnych, pomocne linki z lokalizacjami do naszych sklepów stacjonarnych podaje poniżej: 

Jak dojechać Nowy Targ? Jak dojechać Bielsko Biała?

Dziękuje bardzo za poświęconą uwagę oraz zapraszam do zapoznania się z produktami, jeśli szukasz indywidualnego kitla kucharskiego z haftem lub bluzy kucharskiej z haftem, będzie nam bardzo miło zapoznać się z twoim projektem i wcielić go w życie. Więcej informacji o indywidualnych wzorach haftów znajdziesz tutaj.

1px Komentarze do wpisu (0)

1px Przesuń do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium