Nasz asortyment

 
1px Odzież do pracy z tkaniny Klopman - to się opłaca! 0

Odzież do pracy z tkaniny Klopman - to się opłaca!

Odzież robocza z tkaniny klopman

Odzież do pracy z tkaniny Klopman - to się opłaca!

Firma Klopman specjalizuje się w produkcji tkanin przeznaczonych na odzież roboczą. Tkaniny Klopman znane są przede wszystkim ze swojej trwałości oraz wysokiej jakości, która przekłada się na długi okres użytkowania odzieży. Nie wierzysz? Zobacz test odzieży do pracy wykonanej z tkaniny Klopaman (test znajdziesz w dalszej części tego artykuł).

Firmą, która wykorzystuje tkaniny Klopman do produkcji odzieży roboczej jest polska marka Kegel-Błażusiak. To właśnie ubrania do pracy tej firmy (odzież roboczą, ochronną, gastronomiczną, medyczną) znajdziesz w naszym sklepie internetowym!

Od początku - co to jest Klopman?

Klopman jest głównym dostawcą tkanin dla firm zajmujących się produkcją oraz praniem odzieży. Wyspecjalizowała się ona w szczególności w produkcji tkanin przeznaczonych do szycia odzieży roboczej. Działając w sercu Europy, firma posiada doskonałą reputację właśnie dzięki wysokiej jakości i trwałości wytwarzanych przez siebie tkanin (udało się to osiągnąć, dzięki inwestycji w najnowsze urządzenia produkcyjne i w innowacyjną technologię). Warto podkreślić, że wszystkie aspekty produkcji są całkowicie pod kontrolą firmy Klopman (począwszy od doboru włókna, poprzez tkanie i barwienie, a skończywszy na specjalistycznym wykończeniu). Dodatkowo każda partia tkanin jest poddawana testom na zgodność z odpowiednimi normami oraz testowi prania przy pomocy sprzętu standardowo wykorzystywanego w pralni przemysłowej.

Tkanina Klopman - test:

Test przeprowadzony został na czterech bluzach roboczych uszytych z tkaniny Klopman. Pierwszą z nich (oznaczoną numerem I) wyprano 25 razy, drugą (z numerem II) wyprano 50 razy a trzecią (z numerem III) aż 100 razy! Czwarta bluza nie była prana i stanowiła punkt odniesienia aby sprawdzić jak bardzo skurczą się, odbarwią i "stracą na nowości" pozostałe.

Każda bluza przed testem została wyposażona w odpowiednią metkę oraz została oznaczona numerem (za wyjątkiem bluzy fabrycznie nowej):

Odzież klopman - metka Odzież klopman - metka

Oto jak prezentowały się bluzy po poszczególnych cyklach prania:

odzież robocza klopman - nowa bluza odzież robocza klopman - bluza 1
Nowa bluza (bez oznaczenia) Bluza numer I: po 25 cyklach prania
odzież robocza klopman - bluza 2 odzież robocza klopman - bluza 3
Bluza numer II: po 50 cyklach prania Bluza numer III: po 100 cyklach prania

Po porównaniu poszczególnych bluz można śmiało stwierdzić, że materiał marki Klopman zdał egzamin. Bluzy nawet po wielokrotnym praniu wyglądały jak nowe i tylko w niewielkim stopniu straciły na kolorze (bez przyłożenia jednej bluzy do drugiej jest to praktycznie niewidoczne). Śladów "skurczenia" nie zauważyliśmy. 

odzież robocza klopman

Porównanie rękawów:

odzież robocza klopman - rękawy

Wybieram Klopman!

Profesjonalny wygląd pracowników to jedna z najlepszych wizytówek każdej firmy. Dlatego jeśli zależy Ci na utrzymaniu lub poprawie swojego dobrego wizerunku warto wybrać odzież do pracy wykonaną z najlepszej tkaniny. Możesz być zaskoczony jak zmiana tkaniny jest w stanie nie tylko odświeżyć wygląd odzieży ale również poprawić motywację i dobre samopoczucie pracowników! 

W jaki sposób tkanina może mieć tak duże znaczenie dla docelowego użytkownika? Wbrew pozorom tkanina z której wykonano odzież roboczą ma decydujące wpływ na komfort a co za tym idzie wydajność pracy noszącego ją pracownika. Dlatego bardzo istotny jest dobór odpowiedniego ubrania (i tkaniny) do warunków pracy. Obecnie bardzo popularne są tkaniny Klopman zawierające zarówno bawełnę i poliester. Taka tkanina łączy w sobie komfort i chłonność bawełny z wyjątkową trwałością i innymi zaletami poliestru. W rezultacie otrzymujemy odzież komfortową w użytkowaniu ale również odporną na rozdarcia i przetarcia. Taka odzież nawet po wielokrotnym czyszczeniu w pralni przemysłowej, nie ulega znaczącemu i nierównomiernemu kurczeniu się.

Decydując się na odzież marki Kegel-Błażusiak wykonaną z tkanin Klopman masz pewność, że ubrania będą:

  • trwałe
  • łatwe w pielęgnacji
  • odporne nawet na wielokrotne pranie
  • przewiewne
  • odznaczają się bardzo niską kurczliwością

Inne zalety ubrań wykonanych z tkanin marki Klopman to:

  • Powtarzalność kolorów.
  • Doskonała trwałość koloru (zapewnia to jednolitość koloru odzieży pracowników, nawet po wymianie jej części).
  • Duży wybór kolorów odzieży pozwala na dopasowanie ubrań do barw charakterystycznych dla konkretnej marki.

 ubrania robocze klopman

Długi okres użytkowania = oszczędność pieniędzy:

Opłacalność nie zawsze oznacza najniższą cenę. Bardzo często niska cena początkowa może w ostatecznym rozliczeniu okazać się najwyższa (stąd powiedzenie "co tanie to drogie"). Wybierając odzież do pracy warto zwrócić uwagę z jakich tkanin jest ona wykonana ponieważ jest to główny czynnik od którego zależy długi okres użytkowania ubrania. Ubrania marki Kegel-Błażusiak różnią się ceną od taniej importowanej odzieży roboczej ale jest to inwestycja, która na prawdę się opłaca!

 Klopman workwear

Jak wybierać odzież do pracy?

Wybierając odzież do pracy należy zwrócić uwagę na to aby posiadała ona normy odpowiednie dla danego stanowiska pracy (czy ma być to zwykła odzież robocza czy specjalistyczna odzież ochronna). Ponadto wato zastanowić się czy tkanina, która została zastosowana w ubraniu jest odpowiednio dobrana do środowiska pracy i zawodu osoby ja noszącej. Dobrze dobrana tkanina zapewni nie tylko komfort pracy ale sprawi, że wykonane z niej ubranie będą długo i skutecznie spełniać swoją funkcję. Na co innego zwracamy uwagę wybierając odzież roboczą a na co innego kupując np. odzież medyczną.

Wato pamiętać, że im wyższa zawartość bawełny w ubraniu, tym większa chłonność odzieży, jej przewiewność i zdolność odprowadzania wilgoci. Jednak odzież wykonana w 100% z bawełny znacznie kurczy się po pierwszym praniu i będzie się kurczyć również po kolejnych praniach. Jest tak dlatego, że odzież wykonana w 100% z bawełny traci włókna znacznie szybciej niż ubrania wykonane z bawełny z domieszką innych włókien. Mieszanki bawełniane firmy Klopman są mniej podatne na kurczenie się i tracą mniej włókien bawełnianych dzięki czemu czas użytkowania ubrań wydłuża się (dodanie poliestru do konstrukcji splotu nadaje tkaninie dużo większą trwałość). 

Jeśli chcesz aby Twoje ubranie do pracy uszyte z tkaniny Klopman dłużej pozostało jak nowe to warto je często prać (jak widziałeś odzież marki Kegel-Błażusiak nie boi się nawet wielokrotnego prania). Jeśli brudne ubrania nie będą prane i pozostawisz je bez czyszczenia przez długi czas to mogą na nich powstać trwałe plamy. Ponadto właściwości tkaniny mogą ulec pogorszeniu - mają na to wpływ bakterie rozkładające pot, które stopniowo będą pogarszać m.in. trwałość szwów.

Odzież medyczna klopman

Tkaniny Klopman, które stosuje firma Kegel-Błażusiak:

1) Klopman Bravo

Jest to tkanina o splocie skośnym z przewagą bawełny. Odzież wykonana z tej tkaniny dedykowana jest szczególnie tym użytkownikom którzy do tej pory używali odzieży o składzie 100% bawełny. Ubrania z tej tkaniny nadal będzie zapewniać komfort użytkowania ale dodatkowo wytrzyma dłużej i będzie lepiej się prezentować w trakcie całego okresu użytkowania.

2) Klopman Challenger

Jest to jedna z najczęściej wybieranych na rynku europejskim tkanin z przewagą bawełny stosowanych do produkcji odzieży roboczej. Tkanina Challenger zaprojektowana została z myślą o odzieży używanej w trudnych warunkach i brudnym środowisku pracy: budownictwo, przemysł ciężki, rolnictwo. Tkanina ta spełnia wymagania rentalowe dlatego ubrania robocze z niej wykonana przyjęły się wśród firm zajmujących się praniem, utrzymaniem i naprawą odzieży.

3) Klopman Indestructible

Jest to pierwszą poliestrowo-bawełniana tkanina opracowana z myślą o odzieży roboczej. Jest również najczęściej wybieraną w Europie spośród wszystkich rodzajów tkanin o różnych składach. Ubrania robocze z tkaniny Indestructible ze względu na swoje liczne zalety są powszechnie używane w wielu różnych branżach takich jak np.: przemysł ciężki i lekki, montaż maszyn, transport a nawet przetwórstwo żywności i ochrona zdrowi.

4) Tkaniny antyelektrostatyczne, kwasoocchronne, trudnopalne, tkaniny o dobrej widzialności.

Firma Klopman produkuje również tkaniny, które Kegel-Błażusiak stosuje do produkcji odzieży ochronnej (antyelektrostatycznej, kwasoochronnej, trudnopalnej high-visibility oraz multiochronnej). Szczegółowe właściwości tych tkanin oraz normy jakie spełnia odzież z niej wykonana znajdziesz na stronach konkretnych produktów w zakładce "Odzież Ochronna (CE)" w naszym sklepie internetowym.

Klopman workwear

1px Komentarze do wpisu (0)

1px Przesuń do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium