Nasz asortyment

 
1px Kask ochronny BHP - różne kolory 0

Kask ochronny BHP - różne kolory

kask ochronny bhp

Kask ochronny BHP - różne kolory:

Ze względu na duże zainteresowanie, ponownie w naszej ofercie dostępne są kaski ochronne w różnych kolorach (białym, niebieskim, żółtym). Cena również powinna Wam się podobać ;) Kaski znajdziecie tak jak zawsze na naszej stronie internetowej:

 

kask ochronny biały kask ochronny niebieski kask ochronny żółty

Kask ochronny norma?

Oferowane przez nas kaski bhp zostały przebadane i zatwierdzone do użytku zgodnie z europejską normą EN 397:2012 i EN50365. Oznacza to, że nasze kaski po pierwsze zabezpieczają głowę przed urazami mechanicznymi a po drugie chronią użytkownika przed porażeniem elektrycznym (poprzez uniemożliwienie przepływu prądu od głowy przez ciało). Należy pamiętać, że podczas prac przy instalacjach niskiego napięcia poza kaskiem należy używać również innego wyposażenia izolacyjnego.

Ponadto kask budowlany zapewnia ograniczoną ochronę przed pryskającym stropionym metalem oraz ograniczoną ochronę w temperaturze -30 stopni C. Kaski dostępne w naszej ofercie zostały wyprodukowane w Wielkiej Brytanii.

kask ochronny bhp kask ochronny bhp kask ochronny bhp

Bezpieczeństwo i...

Komfort użytkowania! Kaski robocze wyposażono w więźbę z tworzywa z paskiem do regulacji wielkości (regulacja obwodu głowy od 53 do 63 cm). Praktyczna taśma przeciwpotna przydaje się szczególnie w czasie ciężkich prac lub ciepłych dni. 

kask ochronny bhp kask ochronny bhp kask ochronny bhp

Jak konserwować kask budowlany:

Po użyciu kask ochronny można czyścić mydłem i ciepłą wodą a następnie wysuszyć suchą, miękką ściereczką (nie należy kasku ochronnego czyścić natomiast substancjami ściernymi oraz rozpuszczalnikami).

kask ochronny kask ochronny kask ochronny

Pamiętaj!

Na trwałość kasku wpływa wiele czynników: ciepło, zimno, różne substancje chemiczne, światło słoneczne lub niewłaściwe użytkowanie (w normalnych warunkach maksymalna trwałość kasku to 5 lat od daty wyprodukowania). Dlatego przed rozpoczęciem pracy zawsze należy sprawdzić stan kasku (pod kątem uszkodzeń lub pęknięć/kruchości kasku oraz więźby). Nigdy nie zostawiaj kasku budowlanego w nasłonecznionym miejscu lub bliskim sąsiedztwie rozpuszczalników (zaleca się przechowywanie kasku w temperaturze 15 - 20 stopni C.

kask budowlany kask budowlany kask budowlany

Jak działa kask ochronny?

Większość kasków ochronnych działa podobnie - kask ma na celu pochłanianie energii uderzenia poprzez uszkodzenie lub częściowe zniszczenie skorupy i więźby. Ważną rzeczą, o której warto pamiętaj to to, że jeśli po uderzeniu nie widać po kasku wyraźnie uszkodzenia to on i tak nie nadaje się już do dalszego użytkowania i musi zostać wymieniony na inny. 

kask ochronny bhp kask ochronny bhp

Czy można kask ochronny modyfikować?

Większość profesjonalnych producentów w instrukcji użytkowania kasku umieszcza rekomendacje dotyczące jego możliwości modyfikacji. Należy brać pod uwagę, że modyfikowanie lub usuwanie jakichkolwiek części kasku wykraczające poza te rekomendacje może nieść ze sobą niebezpieczeństwo. Również farby, kleje oraz etykiety samoprzylepne można nanosić tylko zgodnie z instrukcjami producenta kasku. 

kask bhp

kask bhp

 

kask bhp

1px Komentarze do wpisu (0)

1px Przesuń do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium