Nasz asortyment

 
1px Odzież do pracy z włókna TENCEL 0

Odzież do pracy z włókna TENCEL

Czy ze startego drzewa można wyprodukować tkaninę? Oczywiście i to nie byle jaką! Nowej generacji materiał Lyocell znany również pod nazwą Tencel to rewolucja w produkcji profesjonalnej odzieży do pracy. Ubrania wytwarzane z tego włókna posiadają szereg istotnych cech, które w znaczący sposób zwiększają komfort użytkownika. Odzież robocza wykonana z tkaniny Tencel lub mieszanki (50% Tencel - 50% poliester) stanowi poważną konkurencję dla klasycznego ubrania do pracy zrobionej z czystej bawełny lub mieszanki bawełniano-poliestrowej. Wielu zainteresuje fakt, że nasz krajowy producent odzieży do pracy - firma KEGEL-BŁAŻUSIAK wypuścił właśnie pierwszą kolekcje odzieży, w której zastosowano ten nowoczesny materiał.

PRODUKCJA TKANINY TENCEL:

Tkanina Tencel produkowana jest u naszych zachodnich sąsiadów przez Przedsiębiorstwo Lauffenmühle GmbH & Co. KG, którego siedziba znajduje się w południowej części Niemiec. Firma ta zajmuje się całym procesem produkcji - od przędzenia, tkania i wykończenia tkaniny. Lauffenmühle to firma posiadająca 175 lat doświadczenia i charakteryzująca się produktami wysokiej jakości i europejskimi standardami.

Fabryka Laufenmuhle

Głównym materiałem stosowanym w produkcji 100% organicznego włókna Tencel jest drewno pozyskiwane z szybko rosnących drzew eukaliptusowych. Uprawiane są one na specjalnych, zamkniętych plantacjach, gdzie nie stosuje się pestycydów lub innych nawozów sztucznych (70% mniej powierzchni potrzebnej do uprawy i 20% mniejsze zużycia wody). Tkanina powstaje z włókna ceulozowego, które wytwarza się z rozpuszczonych startych drzew eukaliptusowych. Metoda ta nie wymaga użycia substancji żrących niebezpiecznych dla zdrowia człowieka i środowiska. Warto w tym miejscu podkreślić naturalne pochodzenie włókna i jego produkcji o czym świadczą takie wyróżnienia jak:

  • Oko-Tex-Standard 100 - ekologia użytkowania
  • ISO 14001 - ekologia produkcji
  • Bluesign Standard - odnawialność zasobów naturalnych

Tkanina Tencel - produkcja

WŁAŚCIWOŚCI WŁÓKNA TENCEL:

Tkanina Tencel posiada ciekawe właściwości, doskonałe z punktu widzenia odzieży do pracy. Te atrakcyjne cechy postanowił wykorzystać polski producent KEGEL-BŁAŻUSIAK w swojej odzieży roboczej. Po pierwsze ubrania wykonane z tej niezwykłej tkaniny zapewniają fantastyczny komfort użytkowania ponieważ naturalnie czyste włókno Tencel jest bardzo dobrze tolerowane przez ludzką skórę (przebadane dermatologicznie). Jako higieniczne włókno nie powoduje uczuleń i podrażnień (jest również dobrze tolerowane nawet u osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry). Na uwagę zasługuje gładka powierzchnia materiału (gładsza niż w przypadku bawełny i poliestru), która jest miękka i przyjemna w dotyku. Materiał nie ładuje się elektrycznie.

Struktura materiału:

Bawełna  Poliester  Tkanina Tencel

Bawełna             Poliester             Tencel

Drugą bardzo istotną cechą tkaniny Tencel ważną z punktu widzenia odzieży roboczej jest świeżość jaką zapewnia. W czasie pracy naturalne jest to, że człowiek się poci. Odzież, która składa się z mieszanki zawierająca między 35%-50% czystego włókna Tencel doskonale reguluje proces odparowania nadmiaru wilgoci, regulując gospodarkę cieplną organizmu. Takie właściwości materiału pomagają użytkownikowi zachować optymalną temperaturę ciała. 

Wchłanianie wilgoci:

Bawełna   Poliester   Włókno Tencel

Bawełna             Poliester             Tencel

To co wyróżnia tkaninę Tencel na tle innych materiałów takich jak bawełna czy poliester jest tzw. "efekt chłodzenia skóry", który osiąga się, dzięki szybkiemu wchłanianiu potu (Tencel znacznie lepiej wchłania wilgoć). Materiał nie klei się do skóry, ponieważ wilgoć jest błyskawicznie transportowana do sieci kanalików wewnątrz włókna (wilgotność włókna nowej generacji jest na poziomie 13%). Tencel charakteryzuje się też dobrą redukcją przykrego zapachu, jego pasywne działania antybakteryjne zapewniają 2000 razy wolniejszy wzrost bakterii (w porównaniu z włóknami syntetycznymi). Dobra termoregulacja ma wpływ na zminimalizowanie podrażnień skóry i zapewnia znacznie wyższy komfort niż odzież wykonana z innych tkanin.

 

UŻYTKOWANIE ODZIEŻY W WŁÓKNA TENCEL:

Odzież robocza wykonana z materiału Tencel doskonale sprawdza się w praniu i zapewnia: oszczędność wody, krótszy cykl suszenia w tunelu oraz mniej zgnieceń. Dzięki trwałej strukturze nie dochodzi do redukcji gramatury tkaniny w kolejnych cyklach. Wysoką trwałość przędzy uzyskano dzięki zawartości poliestru (mieszanka 50% Tencel - 50% poliester). Jedną z nielicznych wad odzieży wykonanej z Lyocell (Tencel) jest jej wyższy koszt niż w przypadku tradycyjnej odzieży roboczej wykonanej z bawełny, poliestru lub mieszanki. 

Wytrzymałość Tkaniny Tencel

ODZIEŻ KEGEL-BŁAŻUSIAK Z WŁÓKNA TENCEL:

Ubrania KEGEL-BŁAŻUSIAK dostępne w kolekcji GASTRO&MEDICAL produkowane są z mieszanki 50% tkanina TENCEL - 50% poliester. Pozwala to na zwiększenie wytrzymałości odzieży, zmniejszenie jej kurczliwości w praniu oraz utrzymanie jakości i cech odzieży nawet po wielu cyklach prania a wszystko to przy zachowaniu wszystkich zalet jakie daje tkanina TENCEL. Część z odzieży jest w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym dostępna od ręki, reszta szyta jest na zamówienie (termin realizacji 4-6 tygodni).

Wybrane produkty z kolekcji GASTRO&MEDICAL:

Bluza kucharska męska nr 3770Bluza damska nr 3776

Bluza kucharska męska nr 3771 Bluza kucharska męska nr 3773

Bluza kucharska damska nr 3775 Bluza damska nr 3760

Bluza medyczna męska nr 3750 Bluza medyczna męska nr 3772

Tunika damska nr 3757 Bluza damska nr 3758

 Spodnie damskie nr 5772 Spodnie damskie nr 5750

Spodnie damskie nr 5750 Spodnie męskie nr 5770

1px Komentarze do wpisu (0)

1px Przesuń do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium